Anasayfa / Genel / Havas İlmi Nedir?

Havas İlmi Nedir?

Rahmani ilimler içerisinde; hem bereketli, hem hızlı ve hem de etkili sonuç veren ilim, havas ilmidir. Havas ilmi, birçok insan tarafından bilinen ve yüzyıllardan bu yana başvurulan bir ilim olma özelliğini taşımaktadır. Her harfin ve sayının bir ebced değerinin olduğunu düşündüğümüz zaman, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de, gizli ve özel ilimlerin olmasına da çok şaşırmıyoruz. Bu ilimler için; tesir konusunda oldukça etkili olduğunu ve Peygamber Efendimiz zamanından bu yana kullanıldığını söylemek mümkün olacaktır. Havas ilmini, hakkında daha detaylı bilgiler vererek açıklayacağız.

Havas İlmi Nedir?

Her ilim, donanım sahibi olmayan birisi tarafından uygulandığında sıkıntıya sebebiyet verebilir. Aynı durum havas ilmi söz konusu olduğu zamanda geçerli olacaktır. Bu ilmi yerine getirebilmek için, konuya ilişkin yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Neticede, insanların sorunlarını her anlamda çözmek ve aynı zamanda maddi-manevi tüm ihtiyaçlarına cevap aramak için bu ilim kullanılır. Havas ilmine başvuranlar, bu konuya ve çalışmalarına çok daha hakim olmakla beraber, başvurmayanların çok daha detaylı araştırma yapmaları gerekmektedir.

Havas İlmi Nasıl Uygulanır?

Havas ilmi, genelde insanların bir şeyler istediği noktada meydana gelir. Nasıl ki ellerimizi açıp Allah’a dua ediyor ve bir şeyleri istiyorsak; bu ilimde de yazılı bir şekilde istemek söz konusu olacaktır. Havas ilminden yararlanmak isteyenler, bu konuda tecrübeli kişilere başvurmalıdır. Havas ilmi için bazı duaların ve ayetlerin yazılması, bu işlemin yapılmasındaki esas eylem olacaktı. Havas ilmi nerede kullanılır? sorusuna ise; her maddi ve manevi işlemlerinizde kullanabileceğinizi söylemek doğru olacaktır. Tecrübeli kişilere danışmakta fayda vardır.

Havas İlmi’nin Genel Özellikleri

Havas ilmi, özellikle insanüstü varlıkların devreye girmesiyle oluşmaktadır. Bu konuda sadece üç harflilerden bahsetmek doğru olmayacaktır. Bilindiği üzere bu evrende sadece bizler yaşamıyoruz ve devamında da bizlerin görmediği birçok canlı hayat sürüyor. Ruhaniler sayesinde havas ilmi bu aşamada devreye giriyor. Havas ilminden faydalanma, onlar sayesinde isteklerimizi gerçekleştirme ve onların aracılığı ile bu konudan yararlanma söz konusu haline geliyor. Tüm bu olanlar neticesinde havas ilmi, Kur’an’ı Kerim’in görünmeyen yüzü olarak ortaya çıkmıştır. İlk öğrenenlerden birisi ise Peygamber efendimizdir (s.a.v.) ve zaman içerisinde Hz. Ali (r.a.)’ye de bu ilme ilişkin eğitimler vermiştir.

Medyumlar ve büyüler hakkında sayfamıza yazılan tüm yorum ve şikayetleri okumak için tıklayınız!

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: